Catalog ISSUU
+359 8999 868 80
ECHIPAMENTE/ CORTURI

Corturile AluHall 15, H3/4m

PN: К15/4m

Printre avantajele constructive ale AluHall 15 este înălțimea spațiului interior. Instalaţia masivă oferă condiții pentru desfășurarea unei varietăți de activități: petreceri corporate și private, expoziții și prezentări, evenimente sportive și culturale; în scopuri industriale - depozite sau spații de producție, precum și pentru evenimente sportive - pot acoperi terenuri de tenis, piscine și locuri de joacă. Pe scurt - soluția perfectă pentru ideile dvs.!

AluHall 15 poate fi echipat suplimentar cu uși și pereţi cu ferestre, acoperiș transparent, construcţie de podea, iluminare spectaculoasă, încălzire și aer condiționat, acoperiș cu arcuri și multe opțiuni de decorare. 

Detalii de bază a cortului AluHall 15, H3/4m: 

Construcţia: Structura autoportantă din aluminiului extrudat cu catarg plutitor, cu suport din cabluri din oțel și bază din oțel galvanizat. Ancorarea se realizează folosind stâlpi de oțel sau greutăți de echilibrare, în funcție de condițiile de instalare şi terenul. Soliditatea instalaţiei este garantat de elemente de rezistenţă la vânt. Designul și accesoriile sale respectă standardele de producție „Building codes”, “Prufbuch”, “Extrait du register de securite”.

Prelate de acoperire: Prelatele de acoperire sunt realizate din poliester cu acoperire din polivinil multistrat cu două fețe. Densitatea materialului variază de la 780g/m² la 900g/m². Aceștia pot fi transparenți, albi semi-transparenţi sau albi dense (blackout). Prelatele sunt necombustibile în conformitate cu standardele M2, DIN 4102 B1 și BS 5438. Materialul este acoperit cu un strat de protecție UV și este tratat împotriva putrezirii şi mucegaiului.

Pereţii laterali: Pereţii corturilor sunt realizate din poliester cu acoperire din polivinil multistrat cu două fețe. Densitatea materialului variază de la 650g/m² la 900g/m². Aceștia pot fi transparenți, albi semi-transparenţi sau albi dense (blackout). Prelatele sunt necombustibile în conformitate cu standardele M2, DIN 4102 B1 și BS 5438. Materialul este acoperit cu un strat de protecție UV și este tratat împotriva putrezirii şi mucegaiului. Fiecare perete are o lățime de 5 m și este compus din două secțiuni de 2,5 m, conectate printr-un fermoar.

Alte caracteristici ale instalației: 

Structura de acoperiș cu cupole sau acoperire transparentă, înălțimea laturilor 2,9 m și 3,8 m. 

 

Specificații tehnice AluHall 15, H 3 metri: 

Înălțime maximă: 5,7 m 

Lățime la bază: 15,7 m 

Lungime: de la 5 m la 80 m 

Suprafaţă: de la 75 m² la 1200 m² 

 

Specificații tehnice AluHall 15, H 4 metri: 

Înălțime maximă: 6,3 m 

Lățime la bază: 15,7 m 

Lungime: de la 5 m la 80 m 

Suprafaţă: de la 75 m² la 1200 m²

 



Corturile AluHall 15, H3/4m, imagine 814Corturile AluHall 15, H3/4m, imagine 1991Corturile AluHall 15, H3/4m, imagine 2336Corturile AluHall 15, H3/4m, imagine 2337Corturile AluHall 15, H3/4m, imagine 2338

Toate produsele din această categorie: